Поезія – це завжди неповторність…

Нещодавно на базі КЗ СЗШ № 12 (директор Запорожець А.А.) відбувся літературний перформанс письменниці Марії Дружко «Атмосфера слова», присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Відкрила зустріч  вчитель української мови та літератури, керівник гуртка «Мовне джерельце» Розумна Валентина Миколаївна, яка представила  присутнім відому письменницю нашого міста, цікаву та неординарну особу. Марія Олександрівна  -  член Національної  спілки письменників України, лауреат літературних премій  ім.О.Гончара  та ім. В.Підмогильного, координатор арт- проекту VivaArt, автор 6 збірок віршів та прозових творів. Унікальна, добра, талановита , душевна, емоційна…Її поезія – це стан душі, це неспокій, безсоння і свято Духу над банальною прозою буття.

Вільно та не вимушено спілкуючись з присутніми, Марія Олександрівна представила свої поетичні твори в нестандартному форматі («Фантазії»,  «Тобі», «Крила», «Миколі Миколаєнку», «Слова», «Віхола»  прозвучали на тлі інструментальної музики у супроводі відеоряду). Діалог з поетесою був щирим: Марія розповіла про свої перші літературні спроби, історії та цікавинки створення окремих віршів. Творчість Марії Дружко приваблює художньою виваженістю. Вона дуже тонко вловлює читацькі запити, не пориває з кращими традиціями сучасної поезії та прози, синтезуючи  їх у нове художнє світобачення та мислення.

Поезією захоплюються, вивчають, презентують, а також пишуть власну… Творцями поезії є люди різного віку. Не виключенням є і наші учні та батьки. Учениці 11 класу Костюченко О. та Чехута М. представили гостям свою першу пробу пера. Мама учня Суркова К. - Тернюк Олена Вікторівна- розчулила навіть старшокласників, прочитавши свої власні вірші.

Атмосферу поетичності слова створювала скрипка в руках Марії Шевченко.

Зустріч письменниці з шанувальниками її творчості не промайне безслідно, не зітреться з їхньої  пам’яті , а буде спонукати до самовдосконалення. Творчість М. Дружко – невід’ємна від духовності й має неабиякий позитивний вплив на свідомість підлітків. Авторка не тільки створює літературні образи і сюжети, а й дає певні характеристики сучасного суспільства, так чи інакше впливаючи на розвиток особистості.

Завершенням літературного перформансу «Атмосфера слова» стала презентація робіт арт-мобіл групи (Половченко М., Костюченко О., Дехтяр К.), які відобразили свої уявлення про почуте за допомогою акварелі та кольорових олівців).

Дякуючи за можливість доторкнутися до літератури рідного краю, по-іншому зрозуміти поезію слова, учні 11 класу вручили письменниці перші весняні квіти та медаль «Чарівна сила України». Присутні подякували Марії Олександрівні за її працю, теплу зустріч, чудові поезії, атмосферу єднання музики та слова. Побажали творчих ідей, енергії,натхнення та нових цікавих зустрічей.